Své o tom vědí členové Českého klubu sběratelů lastur, kteří se se svými úlovky chtějí podělit se s ostatními milovníky mořstých přírodnin. Uspořádali proto mezinárodní výstavu, kam přijedou i zahraniční kolegové ze 7 zemí Evropy. Sběratelé ze sedmi zemí Evropy budou v Kulturním centru Ládví na Praze 9 vystavovat to nejlepší ze svých sbírek. Téměř 100 stolů se bude prohýbat pod tisícemi vzácných mušlí ze všech moří a oceánů. Mezi velmi krásné a cenné lastury, které návštěvníci uvidí, patří kupříkladu zavinutec královský z tichomořských ostrovů. nebo zavinutec penízkový, který sloužil jako platidlo v jižní Číně, střední Africe a ve střední Indii více než dvanáct století před Kristem. K vidění budou i ulity masožravých plžů, helmovky, ježovky, hvězdice, krabi, ráčci poustevníčci, mořské houby i korály sesbírané z celého světa, převážně však z oblasti Filipín a Indopacifiku.
Mimo mušlí tu uvidíte také fosílie, hvězdice, mořské houby a ježky. Součástí výstavy bude také anketa pro návštěvníky, kteří tím získají možnost některou pěknou lasturu vyhrát. Pokud jste si od moře přivezli zajímavé mušle, ale nic o nich nevíte, některý z pořadatelů vám je rád určí.
Český klub sběratelů lastur byl založen 21. ledna 1995, několika nadšenci pro tuto nádhernou část přírody. V současné době má na 200 aktivních členů a každým rokem jich přibývá. Přes relativně krátkou dobu své existence má za sebou řadu výměnných setkání, konajících se nepravidelně v Praze, Brně a Hradci Králové. Vyvrcholením roční činnosti je vždy v listopadu dvoudenní Mezinárodní prodejní výstava, kterou navštěvuje rok od roku stále více návštěvníků nejen z České a Slovenské republiky, ale i z jiných států Evropy. Pravidelnými vystavovateli jsou kolegové z Maďarska, Německa, Rakouska a Chorvatska. Členové klubu se zajímají o mořské, suchozemské a fosilní měkkýše a veškeré přírodniny pocházející z moře.